Wiadomości

Rzecznik rządu: rozważamy wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających z niektórych państw

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Rozważamy wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z wybranych państw Unii Europejskiej i spoza niej – poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że decyzja w tej sprawie może zapaść w ciągu dwóch lub trzech tygodni.

Rzecznik rządu w rozmowie w Polsat News poinformował, że w ostatnich tygodniach instytucje państwowe przygotowują się do potencjalnego powrotu epidemii “w większej skali”. Zaznaczył, że w związku z tym możliwe jest wznowienie niektórych obostrzeń. Dodał przy tym, że rząd nie chce, aby były to tak duże ograniczenia, jak w marcu i kwietniu.

Müller przekazał też, że rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób wracających do kraju z niektórych państw. – Chociażby rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw Unii Europejskiej, czy spoza UE. Takiej kwarantanny po powrocie do kraju. Z tym trzeba się liczyć. (…) Tak jak Wielka Brytania wprowadziła kilka dni temu takie ograniczenia, tak samo inne kraje rozważają wprowadzenie takich ograniczeń, Polska również – powiedział Müller.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!