Wiadomości

Rzecznik prezydenta: Proszę przekazać Kukizowi, by wziął się wreszcie do pracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Proszę, by przekazać Pawłowi Kukizowi, by przestał chodzić i opowiadać głupoty, tylko by zabrał się do pracy i w końcu po pięciu latach przedstawił konkretny projekt ustawy o sędziach pokoju – powiedział w programie „Woronicza 17” rzecznik prezydenta Polski Błażej Spychalski.

W programie TVP Info „Woronicza 17” politycy rozmawiali o reformie wymiaru sprawiedliwości. Prezydencki rzecznik Błażej Spychalski przywołał postulaty głoszone przez posła Pawła Kukiza, obecnie koalicjanta PSL.

– W zeszłej kadencji Paweł Kukiz i jego środowisko polityczne bardzo dużo mówiło o sędziach pokoju. Odbyło się wiele spotkań w pałacu prezydenckich w tym zakresie. Na każdym z tych spotkań Paweł Kukiz podkreślał wagę sędziów pokoju i potrzebę wprowadzenia tej instytucji i mówił, że będzie przygotowany projekt ustawy – opowiadał Spychalski.

Dalej wskazał, że przez cztery ostatnie lata „trzeci największy klub parlamentarny nie był w stanie przygotować projektu ustawy”. – Ja bardzo bym chciał, żeby taki projekt się pojawił. Proszę o jedno, by przekazać Kukizowi, by przestał chodzić i opowiadać głupoty, tylko by zabrał się do pracy i w końcu po pięciu latach przedstawił konkretny projekt ustawy o sędziach pokoju – stwierdził.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!