Wiadomości

Rzecznik MSZ: Jesteśmy zszokowani postawą Niemiec

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mam nadzieję, że nasi niemieccy przyjaciele i sojusznicy zmienią stanowisko w tej sprawie – mówi o negocjacjach dotyczących czołgów dla Ukrainy rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Warszawa i inni sojusznicy z NATO wzywają Berlin, aby wyraził zgodę na wysłanie czołgów produkcji niemieckiej na Ukrainę. O potrzebie pomocy w postaci ciężkiego sprzętu głośno mówią też władze w Kijowie. Według mediów, kwestia ta dominuje piątkowe rozmowy między zachodnimi sojusznikami Ukrainy w bazie lotniczej Ramstein, w Niemczech, gdzie spotkają się przedstawiciele państw dozbrajających Kijów.

Stanowisko Niemiec i opór w kwestii pomocy Ukrainie skomentował w rozmowie z BBC News rzecznik polskiego MSZ Łukasz Jasina. – Pomoc dla Ukrainy jest najważniejszą sprawą dla nas wszystkich – mówił rzecznik. – Jesteśmy bardzo zszokowani postawą Niemiec, która uniemożliwia jakiekolwiek działania – podkreślił dalej Jasina. Jednocześnie rzecznik zapewnił, że spodziewa się “dobrej komunikacji” podczas spotkania w Ramstein. – Mam nadzieję, że nasi niemieccy przyjaciele i sojusznicy zmienią stanowisko w tej sprawie – stwierdził.

Od czwartku amerykańskie media podają, że Niemcy nie pozwolą sojusznikom na dostarczenie niemieckich czołgów na Ukrainę, aby wspomóc ich obronę przed Rosją, ani na wysyłanie własnych systemów, chyba że Stany Zjednoczone zgodzą się na wysłanie amerykańskich czołgów bojowych.

Niemcy nie zgodzą się na przekazanie Ukrainie Leopardów, chyba że Amerykanie przekażą Abramsy. Co na to USA?

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!