Wiadomości

Rzecznik lewaków Adam Bodnar znów w akcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Piastujący – o zgrozo! – stanowisko rzecznika praw obywatelskich Adam Bodnar napisał, że opublikowanie wizerunku i personaliów osób, które napadły na Magdalenę Ogórek przed siedzibą TVP, w głównym wydaniu „Wiadomości” jest niezgodne z prawem, choć oni sami chwalili się w mediach społecznościowych, jak to „pogonili” dziennikarkę, występując pod swoim imieniem i nazwiskiem i zamieszczając zdjęcia i filmiki.

Od kilku tygodni przed różnymi siedzibami Telewizji Polskiej odbywają się protesty. Niektórzy jego uczestnicy reagowali z agresją na pracowników tej stacji. W sobotę późnym wieczorem dziennikarka TVP Info Magdalena Ogórek została zaatakowana przed budynkiem TVP. Kilkanaście osób krzyczało i wyzywało ją, próbowano także zablokować jej samochód.

W głównym wydaniu „Wiadomości” opublikowane zostały wizerunki i personalia osób, biorących udział w tym „proteście”. Na taki materiał zareagował Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, który stwierdził, że skoro policja nie może publikować wizerunków tych osób, to tym bardziej czynić tego nie może telewizja publiczna.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!