Wiadomości

Marszałek województwa podlaskiego złożył rezygnację

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki (PiS) złożył na ręce przewodniczącego sejmiku województwa rezygnację ze stanowiska z powodów osobistych – potwierdził na konferencji prasowej w Białymstoku przewodniczący sejmiku Karol Pilecki (KO).

W tej sytuacji sejmik na najbliższej sesji (powinna ona się odbyć 18 lutego) zajmie się przyjęciem tej rezygnacji – mówił Pilecki. Zaznaczył, że nie ma „formalno-prawnej możliwości”, żeby sejmik takiej rezygnacji nie przyjął.

– To oświadczenie woli już jest, zostało złożone, więc ono przez sejmik województwa zostanie przyjęte – podkreślił przewodniczący sejmiku.

Zarząd województwa podlaskiego tworzy Zjednoczona Prawica. Zarząd był wybrany 22 listopada 2018 r. W nowej kadencji samorządu w podlaskim sejmiku Zjednoczona Prawica ma większość – 16 radnych. 14 radnych ma Koalicja Obywatelska i PSL.

W związku z upływem kadencji niektórych zarządów okręgowych Komitet Wykonawczy PiS podjął decyzję o zmianach pełnomocników okręgów m.in. w Białymstoku. Poseł Dariusz Piontkowski od początku lutego zastąpił na tym stanowisku byłego ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!