Wiadomości

Rzecznik Episkopatu: Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Halloween to zwyczaj obcy naszej kulturze, tradycji i wierze. Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

„Halloween to zwyczaj, obcy naszej kulturze, tradycji i wierze. Zamiast straszyć, świętujmy ze świętymi. Zachęcam do włączenia się w akcję Holy Wins, czyli „Święty zwycięża”. Promuje ona świętość, radość i dobroć” – wskazał rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że głównym adresatem akcji Holy Wins są dzieci, młodzież i całe rodziny. Podkreślił też, że „w korowodach i balach świętych chodzi o łączność między pokoleniami i dzielenie się radością”.

„Właśnie teraz, tuż przed dniem Wszystkich Świętych, warto przypomnieć, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości” – zaznaczył ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik Episkopatu Polski podkreślił, że „chrześcijanie nie świętują Halloween. Świętujemy uroczystość Wszystkich Świętych, oraz pamiętamy o tych, którzy odeszli, szczególnie w Dzień Zaduszny”.

Akcja Holy Wins to pozytywna alternatywa dla Halloween. W ramach Holy Wins w całej Polsce odbywa się wiele różnorodnych wydarzeń, m.in. Bale Wszystkich Świętych, Orszaki Świętych, procesje i nabożeństwa.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!