Wiadomości

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesza działalność

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasada Izraela w Warszawie poinformowała, że zawiesza swoją działalność do odwołania. Usługi konsularne nie będą świadczone, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone.

„Zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia funkcjonowania naszej placówki. Wynika to z decyzji Ministerstwa Finansów Izraela, która naruszyła porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami, a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów 21 lipca 2019. Decyzja ta wprowadziła jednostronną zmianę w istniejące od kilkudziesięciu lat procedury” – poinformowano w oświadczeniu zamieszczonym w środę na Facebooku Ambasady Izraela w Polsce.

Oświadczenia o takiej treści wydały też inne izraelskie placówki dyplomatyczne na świecie.

Dodano, że „Ambasada pozostanie zamknięta, usługi konsularne nie będą świadczone, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone”. „Dyplomaci izraelscy zawsze działają na rzecz dobra swojego kraju. Niestety wspomniana decyzja Ministerstwa Finansów nie pozostawia nam wyboru, ponieważ narusza podstawowe interesy Państwa Izrael” – napisano, wyrażając nadzieję na „rychłe rozwiązanie tego kryzysu”.

Wszystkie placówki zawiesiły działalność o godz. 1 w nocy czasu izraelskiego (północ w Polsce) – informuje portal The Times of Israel.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!