Sankcje dotkną byłego prezydenta Rosji.
Wiadomości

Rzeczniczka MSZ Rosji: Kochamy pokój, nasz kraj nigdy nie wywołał wojen światowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jesteśmy krajem, który kocha pokój, krajem, który nigdy nie był inicjatorem światowych wojen czy globalnych wstrząsów. Jesteśmy krajem pięknym i gościnnym – powiedziała w czwartek w Moskwie rzeczniczka MSZ Rosji Marija Zacharowa.

Podczas swojego przemówienia Zacharowa stwierdziła, ze Rosja jest krajem, którego „wielu ludzi nie zna”. – Ci, którzy czytają zagraniczną prasę są przekonani, że jesteśmy zupełnie inni niż w rzeczywistości – powiedziała.

– Chcę mieć pewność, że osoby, które do nas przyjeżdżają, mają możliwość przekonania się na własne oczy, jakim jesteśmy krajem, jakie mamy osiągnięcia, jakie mamy niesamowite miasta, ludzi – oznajmiła Zacharowa.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ stwierdziła, że obecnie stosunki pomiędzy Warszawą i Moskwą „przeżywają trudne chwile”.

Odniosła się także do wyburzenia w Lesku (woj. podkarpackie) pomnika upamiętniającego żołnierzy Armii Czerwonej. – To najnowszy dowód na politykę historycznego cynizmu, jaką uprawia Warszawa oraz kampanię niszczenia sowieckiego dziedzictwa pamięci – powiedziała.

– Władze polskie, starając się wymazać z pamięci chwalebne karty wyzwoleńczej misji Armii Czerwonej, która pozwoliła Polakom przeżyć i uwolnić się spod władzy „brunatnej zarazy”, kontynuują kampanię na rzecz systematycznego niszczenia sowieckich miejsc pamięci – stwierdziła Zacharowa.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!