Gospodarka Polska Wiadomości

Rządowy “Nowy Polski Ład” będzie promowany hasłem m. in. “CyberPoland 2025”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl „Nowy Polski Ład” będzie opierał się na 10 filarach, których szczegóły przedstawiciele ​PiS zaprezentują w sobotę 20 marca. Będą one dotyczyć m.in. zdrowia, rodziny i przedsiębiorczości, o czym poinformowali w specjalnym spocie premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński.

W spocie, jaki opublikowano Morawiecki i Kaczyński uchylają rąbka tajemnicy w związku z „Nowym Polskim Ładem”, który jest de facto programem PiS na czas, po tzw. pandemii koronawirusa. „Nowy Polski Ład” ma się składać z następujących obszarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca-godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska – nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia-czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

– Przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy; to nasz plan powrotu do normalności – mówią w spocie Morawiecki i Kaczyński.

– Przez ostatnie lata udowodniliśmy, że mamy dobry plan dla Polski. Potrafimy go skutecznie realizować. Dotrzymujemy słowa – podkreśla w filmie lider PiS. – Myślimy już o przyszłości, dlatego przygotowaliśmy kompleksowy program, który pozwoli Polsce rozwijać się jeszcze szybciej, a Polakom zapewni dobrze płatne miejsca pracy – dodaje.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

– Czas na polski Nowy Ład, wielki program rozwoju Polski. Nasz plan powrotu do normalności i nasza nadzieja na bezpieczną przyszłość – podkreśla Morawiecki.

Według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, program „Nowy Polski Ład” będzie zawierał przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii. Jak informował premier, w ramach programu rząd zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych.

W lutym szef rządu zapowiadał, że w ramach Nowego Ładu zostanie zaprezentowana „atrakcyjna oferta dla inwestorów, po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej”. – Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę – zadeklarował wówczas Morawiecki.

Cóż. Pożyjemy, zobaczymy…

Źródło:pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!