Wiadomości

Rząd zapowiada kolejne luzowanie obostrzeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejne luzowanie obostrzeń planowane jest na koniec czerwca; zakładam, że jednym z przepisów, który zostanie wówczas zniesiony, jest zakaz zgromadzeń spontanicznych – poinformował w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

W internetowej części rozmowy w RMF FM Dworczyk został zapytany o obowiązujący wciąż zakaz zgromadzeń spontanicznych. – Jeszcze kilka form funkcjonowania życia społecznego – tak to nazwijmy – jest objętych obostrzeniami, które zostaną według mojej wiedzy zlikwidowane pod koniec tego miesiąca – powiedział Dworczyk.

Jak tłumaczył, zakaz zgromadzeń spontanicznych wynika z tego, że w przypadku tego typu zgromadzenia nie ma wskazanego organizatora ani innej osoby, która przypilnowałaby, ile osób bierze w nim udział oraz czy są przestrzegane reguły sanitarne.

Jak podkreślił, to, kiedy zakaz przestanie obowiązywać, zależy przed wszystkim od sytuacji epidemicznej. – Natomiast kolejne luzowanie obostrzeń ma odbyć się pod koniec tego miesiąca i zakładam, że to może być jeden z przepisów, które zostaną likwidowane – powiedział Dworczyk.

W rozmowie padły też pytania dotyczące m.in. szczepień dzieci. Dworczyk poinformował, że do tej pory wśród nastolatków w wieku 16-18 lat zaszczepionych przeciw COVID-19 lub zarejestrowanych na szczepienie jest nieco ponad 17 proc. – Te osoby mogą rejestrować się i szczepić od niedawna, ale faktycznie chcielibyśmy, żeby było to więcej osób. Wierzę, że podobnie jak ze starszymi grupami wiekowymi (…) tu również będzie następował konsekwentny przyrost – powiedział Dworczyk.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!