Wiadomości

Rząd wstrzymuje transport 330 tys. szczepionek dla grupy “zero”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Musieliśmy zmienić plany na przyszły tydzień. Z grupy 0 do szpitali węzłowych miało wyjechać 330 tys. szczepionek na pierwsze szczepienie. Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport i zmienić logistykę do momentu zaktualizowania harmonogramu dostaw – poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

– Wczoraj Pfizer poinformowała o czasowym zmniejszeniu dostaw do krajów UE i najprawdopodobniej te zmniejszone dostawy będą miały miejsce między 18 a 25 stycznia. Do tej pory nie otrzymaliśmy zaktualizowanego harmonogramu dostaw – tłumaczył podczas konferencji prasowej szef KPRM.

Jak podkreślił dalej Dworczyk, w związku z działania firmy Pfizer, rząd podjął działania, które mają zabezpieczyć dalszy proces szczepień. – Wszystkie osoby, które otrzymały pierwszą dawkę szczepionki, otrzymają na pewno drugą dawkę – zapewnił jednocześnie polityk.

– Nie zmieniamy nic jeżeli chodzi o szczepienia populacyjne. Seniorzy powyżej 70 r.ż. rozpoczną szczepienia po 25 stycznia. Nie zmienia się również harmonogram rejestracji – tłumaczył Dworczyk.

– Mamy zaplanowane, że w przyszłym tygodniu 50 tys. szczepionek pojedzie do punktów, które mają wykonać drugie szczepienie i to się nie zmienia. 120 tys. szczepionek ma jechać do DPS i tu też nic się nie zmienia – dodał szef KPRM.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!