Wiadomości

Rząd wprowadza kontrole sanitarne na granicach z Niemcami i Czechami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wdrażamy kontrole sanitarne na granicy z Niemcami i Czechami na głównych przejściach. W ciągu kilkunastu godzin będziemy rozszerzać te kontrole na inne przejścia. Na początku kontrole w autobusach, busach, by nie zakłócać płynności ruchu, ale i wyłapywać te przypadki, które mogą oznaczać szybsze rozprzestrzenianie się wirusa. Wdrażamy kontrole sanitarne w pociągach Intercity, potem w przygranicznym ruchu. Przygotowujemy całą infrastrukturę, by wdrożyć kontrole na wszystkich granicach, przejazdach kolejowych i portach – powiedział na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

– Na dzień dzisiejszy mamy formalnie potwierdzone już 16 przypadków zarażenia koronawirusem – poinformował dzisiaj podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Pięć nowych zarażonych osób to przypadki z Krakowa, Raciborza i Wrocławia.

– Ponad 170 osób jest hospitalizowanych, ponad 4000 objętych kwarantanną domową – poinformował minister.

– Te cyfry rosną. Oczekujemy, że w Polsce ten przyrost w ciągu najbliższych dni będzie szybki. To wynika z działania wirusa. We wszystkich krajach ten wzrost był gwałtowny w pierwszych dniach – dodał.

Minister zdrowia apelował o ochronę osób starszych i zwrócił się bezpośrednio do nich, żeby trzymali się z daleka od dużych zgromadzeń i miejsc wystawionych na działanie wirusa.

/Do Rzeczy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!