Wiadomości

Rząd Węgier: 70.000 migrantów zmierza z Bałkanów w kierunku Europy Zachodniej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd węgierski w reakcji na niedawny incydent z udziałem nielegalnych imigrantów na granicy bośniacko-chorwackiej wprowadził stan alarmowy wzdłuż południowej granicy Węgier, Lajos Kosa, szef komisji parlamentarnej ds. obrony i egzekwowania prawa, poinformował o tym, będąc w sobotę w Mohacsu.

„To, co wydarzyło się na granicy bośniacko-chorwackiej, w Bihac, nie może się tutaj wydarzyć” – powiedział Kosa dziennikarzom po wizycie w punkcie, w którym spotykają się granice Węgier, Serbii i Chorwacji.

„Bihac był powtórką starcia w Roszke, na węgiersko-serbskiej granicy, które miało miejsce w 2015 roku” – powiedział, dodając, że organizacje pozarządowe organizujące nielegalną migrację i finansowane w przez amerykańskiego miliardera George’a Sorosa utorowały imigrantom drogę do nielegalnego dostania się do UE przez granicę bośniacko-chorwacką.

Kosa powiedział, że obecnie około 70.000 migrantów zmierzających do Europy Zachodniej przebywa na szlaku bałkańskim. Dodał, że tylko w piątek policja węgierska złapała 23 nielegalnych migrantów. Podkreślił, że policja wyposażona w helikoptery patroluje serbską granicę, a urządzenia elektroniczne monitorują każdy „zorganizowany ruch” po drugiej stronie granicy.

Minister obrony Węgierj, Szilard Nemeth, powiedział, że 1200 żołnierzy jest w gotowości i mogą oni zostać wysłani do obsadzenia granicy w ciągu 24 godzin, a kolejne 1100 w ciągu 72 godzin.

W rozmowie z Radiem Kossuth Kosa powiedział w niedzielę, że masy migrantów trasą bałkańską zmierza do Europy, a kolejne tysiące migrantów z Ameryki Środkowej są w drodze do Stanów Zjednoczonych, przy czym dzieje się tak za pośrednictwem „Soros Express”..

– „Sieć Sorosa” i sprzymierzone z nią siły polityczne starają się zalegalizować migrację i uczynić ją automatyczną, jednocześnie zmuszając państwa narodowe do rezygnacji z prawa do ochrony własnych granic – powiedział na konferencji prasowej Istvan Hollik, odnosząc się do organizacji powiązanych z amerykańskim miliarderem Georgem Sorosem.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!