Wiadomości

Jacek Sasin: Rękę do współpracy z PSL wyciągamy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Druga tura wyborów samorządowych już w przyszłą niedzielę. Obecnie trwa także batalia o sejmiki. Najbliższy czas pokaże, która siła polityczna przyciągnie do siebie koalicjantów.

Prawo i Sprawiedliwość i Koalicja Obywatelska szukają koalicjantów. W samorządach trwają burzliwe dyskusje.

– W sześciu województwach PiS wygrało te wybory na tyle wysoko, że mamy tam samodzielną większość. To nie oznacza, że nie jesteśmy również tam skorzy do współpracy władz wojewódzkich. Jest też kilka województw, gdzie PiS ma na tyle znaczący wynik, że może szukać partnerów – te rozmowy rzeczywiście trwają w kilku województwach. W jednych są mniej obiecujące w drugich bardziej. Wyjdziemy na pewno poza te sześć województw – mówi Jacek Sasin.

Wszystko wskazuje na to, że w szeregach PSL-u na szczeblu lokalnym może dojść do buntu. Działania prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza może okazać się samobójcze dla partii. W sobotę prezes PSL-u i Grzegorz Schetyna na Śląsku potwierdzili wolę współpracy na Śląsku.

– To idzie w poprzek oczekiwań elektoratu PSL-u, który jest konserwatywny, przywiązany do tradycyjnych wartości i łączenie się z partami skrajnie liberalnymi idzie zupełnie w poprzek tych oczekiwań. My możemy z PSL-em współpracować na wielu płaszczyznach i rękę do współpracy wyciągamy. Wielu działaczy lokalnych do tej współpracy jest gotowych, część z nich wstrzymuje się obawiając się reakcji kierownictwa partii. Prosty rachunek polityczny sprawi, że te obawy odpadną – dodaje Jacek Sasin.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!