Wiadomości

Rząd podał daty matur i egzaminów ósmoklasisty

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Egzamin ósmoklasisty zostają przełożone na czerwiec. Maturzyści do pierwszego z egzaminów dojrzałości podejdą 8 czerwca – poinformował szef MEN Dariusz Piontkowski. Egzaminy uczniów ostatnich klas szkół podstawowych odbędą się w dniach 16-18 czerwca, z kolei egzaminy zawodowe rozpoczną się 17 sierpnia. Na konferencji prasowej podano także datę powrotu uczniów do szkół.

Minister Dariusz Piontkowski powiedział, że tegoroczne matury rozpoczną się 8 czerwca od egzaminu z języka polskiego. Z uwagi zagrożenia związane z koronawirusem, w tym roku nie odbędą się egzaminy ustne, a jedynie pisemne.

22 czerwca rozpoczną się z kolei egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, a w połowie sierpnia – dodał minister edukacji – egzaminy zawodowe dla uczniów szkół policealnych.

Na konferencji prasowej w KPRM szef resortu szkolnictwa wyższego podkreślił, że wszystkie terminy są uwarunkowane sytuacją związaną z epidemią.

Szef MEN zapowiedział, że ograniczenie działalności szkół i przedszkoli zostanie przedłużone na okres dłuższy, niż robiono to dotąd – do 24 maja. Jak zaznaczył, na szybszy odwieszenie obostrzeń nie pozwalają warunki epidemiologiczne.

Od poniedziałku 20 kwietnia zaczął obowiązywać I etap znoszenia ograniczeń – zakupy w sklepie może zrobić w jednym czasie więcej osób, przywrócona została możliwość przemieszczania się, otwarto wstęp do lasów i parków. Zapowiedziano, że II etap znoszenia ograniczeń będzie obejmował otwarcie w weekendy sklepów budowlanych, otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych oraz niektórych instytucji kultury – bibliotek, muzeów i galerii sztuki.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!