Wiadomości

Rząd Hiszpanii wystąpił o rozwiązanie autonomicznych władz Katalonii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowano na portalu El Pais, rząd Hiszpanii wystąpił do Senatu z wnioskiem o zastosowanie art. 155 konstytucji i rozwiązanie autonomicznych władz Katalonii. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Senacie w przyszłym tygodniu.

Premier Hiszpanii Mariano Rajoy po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Ministrów ogłosił, że wystąpił do Senatu z wnioskiem o wyrażenie zgody na rozwiązanie autonomicznych władz Katalonii, dodając, że przedterminowe wybory do regionalnego parlamentu Katalonii powinny zostać przeprowadzone w ciągu sześciu miesięcy.

Premier Hiszpanii zastrzegł podczas konferencji prasowej, że rząd centralny nie likwiduje autonomii Katalonii, lecz jedynie usuwa przedstawicieli regionalnych władz, którzy złamali konstytucję kraju.

Podkreślił, że rząd chce wykorzystać zapisy konstytucji Hiszpanii, czyli artykuł 155., by „przywrócić porządek” w Katalonii. Ten autonomiczny region znajdzie się pod rządami władz centralnych, jeśli zgodzi się na to Senat.

/elapis.com/

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!