Wiadomości

Rząd chce skłonić nieprzekonanych do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rząd chce skłonić nieprzekonanych Polaków do szczepień na COVID-19. Odpowiednie mechanizmy w tej sprawie ma opracować Rada Medyczna i rządowy zespół walki z COVID-19. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki.

Na konferencji prasowej szef rządu podkreślił, że osoby, które są sceptycznie nastawione do szczepień, muszą zrozumieć, iż to jest jedyna metoda, który w sposób powszechny i skuteczny eliminuje COVID-19.

Rząd zapowiedział podjęcie działań, które mają jeszcze bardziej wpłynąć na realizację założeń Narodowego Programu Szczepień.

– Rada Medyczna oraz rządowy zespół do walki z COVID-19 opracowują dodatkowe mechanizmy, które mają skłonić do jak najszerszej akcji szczepień. Dodatkowo w ramach UE dyskutowane są różne pomysły, które mogą być dla naszych obywateli uciążliwe i od których być może nie będziemy mogli odejść, bo będą narzucone przez inne państwa np. możliwość wejścia na pokład samolotu lub pociągu, wjazdu do jakiegoś państwa, skorzystanie z obiektu hotelowego w innym państwie tylko z ważnym szczepieniem – mówił Mateusz Morawiecki.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zapowiedział w mediach, że przygotowywana jest m.in. akcja powiadamiania telefonicznego przez lekarzy rodzinnych. Mieliby oni docierać do osób, które są niezaszczepione. Działać ma też kampania medialna i outdorowa.

Wcześniej wicepremier Jarosław Gowin wskazywał, że osoby zaszczepione miałyby być uprzywilejowane w dostępie do restauracji.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!