Wiadomości

Rząd chce ściągnąć jak największą liczbę imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Już wiemy, czym kończy się ściąganie rzesz imigrantów – wystarczy wszak spojrzeć, co dzieje się w Europie Zachodniej, a w szczególności w Szwecji, która wiedzie prym na tym polu, a jednak… Rząd wprowadza ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców. Chodzi o to, aby wiązali się z naszym krajem na dłużej.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rozmawia z władzami Filipin na temat sprowadzenia stamtąd pracowników. – Chodzi o nawiązanie współpracy dwustronnej. Filipińczykom zależy na tym, by osoby, które przyjeżdżałyby do pracy, miały zagwarantowaną pracę, mieszkanie itd. – mówi wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed. I dodaje, że podobną umowę z Filipinami, na podstawie której przez agencję pracy sprowadzane są opiekunki osób starszych, ma Holandia.

Także w przypadku Polski chodziłoby głównie o osoby zajmujące się opieką nad starszymi osobami. Miałyby do nas przyjeżdżać i pracować na podstawie zezwoleń. Władze Filipin chcą jednak gwarancji dla swoich obywateli ze strony naszego państwa. Resort pracy analizuje, czy zatrudnienie pilotowałyby wojewódzkie czy powiatowe urzędy pracy. Jest także do rozwiązania kwestia, jak byliby zatrudniani: bezpośrednio u danego pracodawcy czy pośrednikiem miałby być urząd czy agencje pracy.

Więcej:
https://praca.interia.pl/news-rzad-wprowadza-ulatwienia-w-zatrudnianiu-cudzoziemcow,nId,2605649

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!