Wiadomości

Rząd będzie organizował powrót Polaków z zagranicy, od niedzieli obowiązkowa kwarantanna

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzecznik rządu Piotr Müller w poranku Radia ZET odpowiadał na pytania związane ze specjalnymi środkami bezpieczeństwa, podjętymi w związku z epidemią koronawirusa.

Rzecznik rządu Piotr Müller był dzisiaj rano gościem w studiu Radia ZET, gdzie odpowiadał na szczegółowe pytania dotyczące konsekwencji wprowadzenia stanu zagrożenia epidemicznego. Müller poinformował, że 14-dniowa kwarantanna dla wszystkich Polaków wracających z zagranicy zacznie funkcjonować od jutra.

– Jeśli ktoś dzisiaj wróci do Polski, nie będzie podlegał kwarantannie. Okres przejściowy musiał być wprowadzony, żeby przygotować wszystkie służby – tłumaczył rzecznik rządu.

Od jutra zawieszone zostają wszystkie międzynarodowe pasażerskie połączenia lotnicze i kolejowe, nadal jednak będzie można wjechać do Polski samochodem czy autokarem.

– Na wycieczkach zagranicznych, poza granicami Polski przebywa bardzo wiele osób, może to być około kilkudziesięciu tysięcy, które chciałyby wrócić i te osoby oczywiście mogą wrócić – tłumaczył rzecznik rządu.

Jak podkreślił Müller, ponieważ zawieszone zostaną loty międzynarodowe, obywatele którzy mieli wrócić do Polski samolotem „będą ściągani do kraju w zorganizowany sposób”. Ta kwestia ma być dzisiaj omawiana przez rząd.

Czytaj też:

Polska zamyka granice i wprowadza zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób, także o charakterze religijnym

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!