Wiadomości

“Rz”: Zboże techniczne z Ukrainy sprzedane polskim producentom mąki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zboże techniczne z Ukrainy zostało sprzedane jako polskie spożywcze największym producentom mąki w kraju. O wszczętym w tej sprawie śledztwie pisze „Rzeczpospolita”.

Prokuratura Okręgowa w Zamościu po zawiadomieniu Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Lublinie wszczęła śledztwo ws. oszustwa wielkich rozmiarów. Pokrzywdzonymi są trzy firmy z grupy największych krajowych młynarni, które kupiły pszenicę deklarowaną jako polska od firm pod Hrubieszowem – pisze “Rzeczpospolita”.

W rzeczywistości sprzedano im ukraińskie zboże, które wjechało do Polski jako techniczne, więc przeznaczone do spalenia lub na pellet. Prokuratura zabrania ujawnienia nazw firm, ale “Rz” ustaliła, że jedna z nich nie użyła go do produkcji mąki. – Zostaliśmy oszukani, zażądaliśmy od sprzedającego wymiany na polską pszenicę. Czekamy – powiedział dziennikowi producent.

“Rzeczpospolita” pisze o jeszcze jednym śledztwie. Po kontroli importerów zbóż z Ukrainy wykryto, że jeden z nich 66 ton zboża technicznego sprzedał krajowym producentom pasz.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!