Wiadomości

Ryszard Czarnecki odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego PE

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Posłowie Parlamentu Europejskiego opowiedzieli się za odwołaniem eurodeputowanego PiS Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego. Decyzja w tej sprawie zapadła większością 447 głosów za przy 196 przeciw. Głosy wstrzymujące się nie były brane pod uwagę.

Przypomnijmy, że Czarnecki występ europosłanki PO Róży Gräfin von Thun und Hohenstein w antypolskim filmie francusko-niemieckiej telewizji Arte porównał z postawą szmalcownika. Liderzy większości frakcji w PE uznali to za przekroczenie czerwonej linii i zawnioskowali o dymisję.

Czarnecki jeszcze przed głosowaniem mówił, że jest spokojny, choć zdaje sobie sprawę, że przeciwnicy Polski mają większość w PE.

– Mam spokojne sumienie, bo swoich obowiązków wobec kraju dopełniłem – podkreślał. Głosowanie było tajne. Do odwołania Czarneckiego potrzebna była większość 2/3 głosów.

Liderzy największych frakcji deklarowali wcześniej, że w miejsce Czarneckiego poprą innego kandydata PiS na stanowisko wiceszefa europarlamentu, którego uzgodni frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!