Wiadomości

Rwanda ostrzelała kongijski samolot Su-25 /filmy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal Defence24.pl, powołując się na Agencję AP, ongijski samolot wojskowy Su-25 został ostrzelany przez Rwandę z powodu rzekomego naruszenia przestrzeni powietrznej. Samolot wylądował z małymi uszkodzeniami.

We wtorek 24 stycznia władze Rwandy poinformowały, że kongijski samolot wojskowy Su-25 miał naruszyć przestrzeń powietrzną Rwandy, związku z tym kraj ten podjął „działania obronne” wobec samolotu wojskowego z Konga – jak podano w oświadczeniu. Według informacji AP powołującego się na państwowego nadawcę Rwandy, który miał udostępnić niezweryfikowane wideo, widać na nim pocisk wystrzelony w kierunku samolotu, po czym pocisk eksploduje w powietrzu w pobliżu samolotu, który kontynuował lot. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne filmy lub zdjęcia samolotu w trakcie, ostrzału, a także po jego wylądowaniu- widać na nich uszkodzenia maszyny.

Z kolei władze Konga oświadczyły, że rwandyjski atak na ich samolot miał miejsce w kongijskiej przestrzeni powietrznej w pobliżu międzynarodowego lotniska w Gomie i że samolot nie wszedł w rwandyjską przestrzeń powietrzną. Władze zapewniły, że samolot Su-25 zdołał jednak wylądować na lotnisku Goma w Północnym Kivu we wschodniej części Demokratycznej Republiki Konga. Władze Konga uważają, to za celowy akt agresji, który równa się aktowi wojny.

/defence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!