Wiadomości

Rulewski odchodzi z PO: “Ja takiej koalicji wspierać nie mogę”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jest Brexit, jest Polexit, to Rolexit też jest możliwy. Nie mogę kontynuować misji w klubie parlamentarnym PO. Wychodzę dziś z klubu parlamentarnego – stwierdził w Polsat News senator PO, Jan Rulewski.

– Dla mnie, człowieka na którego wyrok wydała historia, a ta historia mówiła: trzeba zwalczać komunę, komunę jako agenturalną instytucję Moskwy. Komuna wydała na mnie wyrok. Ja takiej koalicji wspierać nie mogę. To nie jest tylko koalicja ad hoc, na wybory. To jest koalicja prawicowa i są w niej właśnie elementy lewicowe, które mi przeszkadzają, dlatego, że one nie są oparte na wartościach, tylko są oparte na życiu dziś i teraz – wytłumaczył widzom.

Rulewski nie chce firmować swoim nazwiskiem byłych działaczy PZPR, którzy kandydują do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej.

– Ci funkcjonariusze PZPR przemycają do Koalicji Europejskiej wartości, których kiedyś wytrwale bronili. Platforma za daleko się posunęła, wpisując na swoje czołowe listy funkcjonariuszy tamtego państwa – krytykował listy Koalicji Europejskiej w wyborach do europarlamentu.

/Polsat News/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!