Wiadomości

Ruch Chorzów został srogo ukarany za transparent

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ostatnim swoim meczu rundy jesiennej sezonu 2022/2023 Fortuna 1. Ligi Ruch Chorzów zagrał na wyjeździe ze Skrą Częstochowa. Fani Niebieskich opanowali stadion w Bełchatowie. Był fantastyczny doping, a także race oraz transparent, który władze PZPN uznały za rasistowski, wymierzając srogą karę klubowi z Cichej. Ten odwołał się od tej decyzji.

„Niebieska krew, biała rasa, kibicowska ekstraklasa” – tak brzmiała treść transparentu, który pojawił się na wewnętrznym ogrodzeniu stadionu w czasie meczu Skry Częstochowa z Ruchem rozegranego 12 listopada 2022 roku. Kibice Niebieskich nie widzieli w tym haśle nic rasistowskiego, tłumaczyli, że nawiązuje do klubowych barw, ale Komisja Dyscyplinarna PZPN była innego zdania.

– Dostaliśmy zakaz wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców obowiązujący przez pół roku, czyli przez całą rundę wiosenną – przekazał rzecznik Ruchu Tomasz Ferens. – Klub odwołał się od tej decyzji – dodał. Ruch po rundzie jesiennej zajmuje 3. miejsce i zamierza walczyć o awans do PKO Ekstraklasy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!