Wiadomości

Niemiecki historyk: Polska pod obecnymi rządami jest naszym wrogiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Polska pod obecnymi rządami nie jest naszym partnerem, jest naszym wrogiem” – napisał na Twitterze znany niemiecki historyk prof. Roland Asch, komentując sprawę odszkodowań dla naszego kraju za okupację podczas II wojny światowej.

„Polska pod obecnymi rządami nie jest naszym partnerem, jest naszym wrogiem, więc zrozumiałe jest, że Scholz trzyma otwarte drzwi do porozumienia z Rosją” – czytamy we wpisie Ascha, który zacytował kłamliwy komentarz niemieckiego internauty, że po II wojnie światowej „Polska wypędziła 12,5 mln Niemców, z czego 2,5 mln z nich zmarło”.

„Kompletny nonsens. Polska jest zdecydowanie jednym z naszych najważniejszych przyjaciół i partnerów, którego interesy w ostatnich latach zbrodniczo ignorowaliśmy. Nie każdy manewr PiS zasługuje na pochwałę, ale zadanie przepracowania błędów przeszłości spada przede wszystkim na nas” – skomentował wpis Ascha dr Thomas Clausena z Instytutu Liberalnego Fundacji Friedricha Naumanna na rzecz Wolności.

„Polska to przyjaciel? Pomijając fakt, że narody w zasadzie nie mają przyjaciół, w tym przypadku brzmi to szczególnie absurdalne” – stwierdził, dodając w kolejnym wpisie, że „już za dużo ustępstw poczyniono wobec Polski”.

Cóż, Roland Asch to jeden z wielu przykładów, że także wśród niemieckich pogarda wobec podludzi (niem. Untermenschen), za których uważali Polaków niemieccy naziści, pozostaje wciąż żywa…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!