Wiadomości

Ruch Black Lives Matter nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ruch Black Lives Matter, znany ze stosowania przemocy i licznych aktów wandalizmu, został nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla w 2021 r. W dokumentach nominacyjnych norweski poseł Petter Eide, który najwyraźniej funkcjonuje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości, a być może ma jakiś inny problem, stwierdził, że ruch ten zmusił społeczność międzynarodową do rzucenia wyzwania rasizmowi.

Petter Eide, reprezentujący w norweskim parlamencie Socjalistyczną Partię Lewicy SV, podkreślił, że ruch BLM „zmusił kraje z poza Stanów Zjednoczonych do zmagania się z rasizmem w ich własnych społeczeństwach”, zdając się nie zauważać, że Black Lives Matter ma charakter z gruntu… rasistowski.

„Black Lives Matter rozwinęło się w ważny światowy ruch zwalczający niesprawiedliwość rasową” – stwierdził Eide, po czym dodał: „Odnotowali niewiarygodne sukcesy w podnoszeniu międzynarodowej świadomości odnośnie niesprawiedliwości rasowej”.

Nominacje do Pokojowej Nagrody Nobla są przyjmowane od każdego polityka pełniącego służbę na szczeblu ogólnokrajowym. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 lutego, a do końca marca komisja przygotowuje krótką listę. Zwycięzca wybierany jest w październiku, a ceremonia wręczenia nagród zaplanowana jest na 10 grudnia.

/The Guardian, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!