Wiadomości

Rozstrzygnięto przetarg na budowę linii tramwajowej do Wilanowa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Tramwaje Warszawskie wybrały najkorzystniejszą ofertę w przetargu na budowę nowej linii do Wilanowa. Z siedmiu firm wybrano Budimex. Według planów, budowa ma rozpocząć się już w przyszłym roku.

Jak informuje portal transport-publiczny.pl, Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg na budowę 8-kilometrowej trasy tramwajowej do Wilanowa. Wygrała firma Budimex, która w trakcie aukcji elektronicznej zeszła z ceną do 732 mln zł brutto (w tym 492 mln zł na odcinek podstawowy) – przy budżecie Tramwajów Warszawskich określonym na 498 mln zł.

Od rozstrzygnięcia odwołało się jednak ZUE, kwestionując doświadczenie kierownika budowy i robót drogowych, które było brane przy punktacji ofert. Przed połową lutego Krajowa Izba Odwoławcza uwzględniła odwołanie i nakazała powtórzenie czynności przeprowadzenia aukcji elektronicznej.

Tramwaje Warszawskie przeprowadziły właśnie nową aukcję. Ponownie na prowadzenie wysunął się Budimex, który jeszcze bardziej zszedł z ceny – do 685 mln 424 tys. zł (w tym ok. 461 mln zł za zadanie podstawowe). I to oferta tej firmy, po odjęciu części punktów za doświadczenie personelu, została ponownie uznana za najkorzystniejszą. Budimex otrzymał 96 punktów na 100 możliwych, na kolejnej pozycji jest Trakcja z 95,97 pkt., a dalej Balzola z Lantanią z 92,85 pkt. Teraz wynik musi się uprawomocnić – w ciągu 10 dni są możliwe jeszcze odwołania.

Inwestycja, zgodnie z założeniami, będzie fazowana – przewidziano aż trzy opcje. Etap podstawowy przewiduje budowę 4,5-kilometrowego odcinka torowiska od Puławskiej w ciągu Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego do wysokości ul. Truskawieckiej. W dalszej kolejności miałyby zostać wybudowane dalsze odcinki torowiska wzdłuż Sobieskiego do al. Wilanowskiej, al. Rzeczypospolitej do Branickiego oraz w ciągu Św. Bonifacego do pętli Stegny.

Zamówienie podstawowe ma zostać zrealizowane w ciągu 22 miesięcy od zawarcia umowy. Na decyzję o uruchomieniu którejś z trzech opcji tramwaje mają 10 miesięcy. Na realizację każdej z nich wykonawca będzie miał 20 miesięcy od daty wskazanej w oświadczeniu zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji.

/transport-publiczny.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!