Wiadomości

Rozpoczął się protest pracowników kopalni Turów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na drodze transgranicznej pomiędzy Czechami i Niemcami rozpoczął się kilkugodzinny protest pracowników kopani i elektrowni Turów. Kilkadziesiąt oflagowanych samochodów jeździ pomiędzy dwoma rondami, spowalniając ruch na tej tranzytowej trasie. Auta mają flagi Polski, kopalni Turów i plakaty z napisem „Ręce precz od Turowa” – informuje Telewizja Republika.

W miejscowości Sieniawka na transie transgranicznej łączącej dwie strony granicy Polski z Czechami i Niemcami o 14:00 rozpoczął się protest pracowników kopalni i elektrowni Turów.

Andrzej Staszewski ze związku zawodowego pracowników elektrowni Turów powiedział przyznał, że to już drugi taki protest pracowników. Dodał, że będą oni ponownie protestować jutro. Tym razem przed przedstawicielstwem Komisji Europejskiej we Wrocławiu.

– Spontanicznie na tej drodze protestowaliśmy już w piątek, zaraz po informacji o decyzji TSUE. Dzisiejszy protest jest już większy i zaplanowany. Natomiast jutro pojawimy się, także z workami węgla brunatnego pod siedzibą Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Tam też chcemy zaprotestować przeciwko próbie zamknięcia naszej kopalni – zaznaczył Andrzej Staszewski.

Przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda podarł na wizji tekst postanowienia TSUE w sprawie natychmiastowego wstrzymania wydobycia w kopalni Turów.

Piotr Duda domaga się odrzucenia dyktatu TSUE: Tu mają być rządy narodowe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!