Wiadomości

1 lipca rusza loteria Narodowego Programu Szczepień

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1 lipca rusza loteria Narodowego Programu Szczepień. Jej szczegóły przedstawił we wtorek na konferencji prasowej minister Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. akcji szczepień przeciw COVID-19. Przewidziano nagrody: 500 zł, 50 tys. zł, 100 tys. zł plus samochód hybrydowy, a w finale dwie wygrane po 1 milion złotych – mówił Dworczyk.

– To będzie zadanie realizowane przez Totalizator Sportowy, który będzie spółką wiodącą. (…) Poza Totalizatorem włączy się w to także szereg spółek skarbu państwa – poinformował minister.

Jak dodał, formuła loterii będzie umożliwiać także dołączenie się do niej samorządom. – Za dwa tygodnie wspólnie z Totalizatorem Sportowym pokażemy dokładne założenia programu – dodał szef KPRM. Zapewnił, że nagrody, jakie będzie można wygrać, będą atrakcyjne.

Zaplanowane nagrody to: • 500 zł dla co dwutysięcznej zaszczepionej osoby – nagroda gwarantowana;

• nagrody po 50 tys. zł – losowane co tydzień;
• także w losowaniu do wygrania: hulajnogi elektryczne, vouchery na paliwo, czy ubezpieczeniowe;
• dwa razy po 100 tys. zł plus samochód hybrydowy– losowanie co miesiąc;
• w finale dwa razy po 1 mln złotych i również samochód hybrydowy.

Jak wyliczył, całość będzie kosztować ponad 140 mln zł. – To dużo, ale to są pieniądze przeznaczone po to, abyśmy jak najszybciej poradzili sobie z pandemią – zaznaczył.

– Ci, którzy już się zaszczepili, też będą mogli brać udział w tej loterii; nikt nie zostanie wykluczony –  poinformował Dworczyk.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!