Dziewiętnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej.
Wiadomości

Rozpoczął się dziewiętnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziewiętnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej:

Komunikat Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy na godz. 6.00 dnia 14 marca 2022 roku

Rozpoczęła się dziewiętnasta doba heroicznego oporu narodu ukraińskiego przeciw rosyjskiej inwazji wojskowej.

Stan, położenie i charakter działań sił obronnych bez istotnych zmian. Siły Zbrojne Ukrainy zadały miażdżące ciosy tyłowej infrastrukturze (bazy polowe i magazyny) w celu zakłócenia systemu wsparcia logistycznego przeciwnika na terytoriach Ukrainy czasowo okupowanych przez okupantów. W dniu poprzednim Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy uderzyły w cztery samoloty, trzy śmigłowce i bezzałogowe statki powietrzne (informacje o typie są wyjaśniane).

Siły okupacyjne nie odniosły znaczących sukcesów w prowadzeniu operacji ofensywnej na wszystkich kierunkach. Główne wysiłki okupantów koncentrowały się na utrwaleniu i utrzymaniu zajętych wcześniej rubieży.

Zgłaszano powtarzające się przypadki wykorzystywania przez wroga infrastruktury cywilnej, w tym miejsc kultu religijnego, do osłaniania stanowisk strzeleckich, rozmieszczania broni i sprzętu wojskowego.

Stan moralny i psychologiczny wroga pozostaje niski, co prowadzi do odmowy przez żołnierzy Sił Zbrojnych FR wykonywania rozkazów dowództwa. Według dostępnych informacji obóz wojskowy Biura Dowództwa Wojskowego Biełgorod znajduje się w mieście Biełgorod na terytorium Federacji Rosyjskiej. W obozie przebywają rosyjscy żołnierze, którzy po leczeniu zostali wypisani ze szpitali i czekają na odesłanie do oddziałów. Również w wyznaczonym obozie przebywają żołnierze Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej, którzy odmawiają udziału w działaniach wojennych, wraz z nimi prowadzone są czynności śledcze przedsądowe.

Co do gotowości Sił Zbrojnych Republiki Białorusi do prowadzenia wojny z Ukrainą. Według jednego z wysokich rangą funkcjonariuszy sił operacji specjalnych Republiki Białorusi, siły specjalne Sił Zbrojnych Białorusi nie wezmą udziału w wojnie z Ukrainą.

Dziewiętnasty dzień wojny rosyjsko-ukraińskiej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!