Wiadomości

Rozłam w SLD? Leszek Miller: “Nie ja opuszczam SLD, ale SLD opuszcza mnie”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielany; nie ja opuszczam SLD, ale SLD opuszcza mnie – poinformował były szef SLD, były premier Leszek Miller odnosząc się do zjednoczenia SLD i Wiosny w Nową Lewicę.

Liderzy SLD i Wiosny Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń poinformowali w środę, że kongres zjednoczeniowy Nowej Lewicy, która powstanie z połączenia obu partii, odbędzie się na początku wakacji, albo tuż po wakacjach. To efekt decyzji, której władze obu partii podjęły po wyborach parlamentarnych pod koniec 2019 r.

Były szef Sojuszu swoje oświadczenie opublikował w czwartek w mediach społecznościowych.

– Szanowni państwo, koleżanki i koledzy, „żegnam się z nimi, ale nie z wami” – tymi słowami zwracałem się 14 lat temu do członków Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej protestując przeciwko polityce ówczesnego kierownictwa. Dziś mówię to samo, ale tym razem nie ja opuszczam SLD, ale SLD opuszcza mnie — podkreślił europoseł.

Miller dodał, że oprócz niego tysiące ludzi traci swoją partię, z którą związało się na dobre i na złe.

– Wszyscy my zostajemy przepisani do innej partii – bez uchwały kongresu, bez szerokich konsultacji, bez referendum. Mamy stać się członkami Nowej Lewicy bez wyrażenia indywidualnej zgody. Mamy być masą spadkową, którą można swobodnie przerzucić do zapowiadanej partii Biedronia i Czarzastego — zauważył.

– Każdy z nas musi zdecydować, czy przyjmuje takie warunki. Ja ich nie akceptuje, nigdzie nie przechodzę i nie życzę sobie być gdziekolwiek wcielany. Nie jestem meblem, który można dowolnie przesuwać z pokoju do pokoju — podkreśla w nagraniu Miller.

Polityk podziękował swoim koleżankom i kolegom z partii.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!