Wiadomości

Rozłam w Porozumieniu. Nie chcą być w jednej formacji z Kołodziejczakiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jan Strzeżek i Michał Wypij złożyli rezygnację z członkostwa w Porozumieniu. To znak sprzeciwu wobec planowanej fuzji Porozumienia z AgroUnią.

Politycy ogłosili swoje decyzje podczas konferencji prasowej w Sejmie. Wraz ze Strzeżkiem i Wypijem z partii odeszło sześciu innych członków zarządu. Politykom nie podoba się zapowiedziany sojusz z ruchem Michała Kołodziejczaka. Określają go jako “skrajnie niepoważny”.

– Wraz posłem Michałem Wypijem oraz przedstawicielami młodego pokolenia zasiadającego w zarządzie Porozumienia odeszliśmy dzisiaj z partii ze względu na brak akceptacji na sojusz z AgroUnią – powiedział Jan Strzeżek podczas spotkania z dziennikarzami.

Z kolei Michał Wypij zapowiedział, że zostanie posłem niezrzeszonym, ponieważ jest to winien swoim wyborcom. – Będę nadal realizował mandat na rzecz tych, którzy mi go powierzyli. Uważam, że mój region zasługuje na więcej – powiedział.

Po konferencji prasowej Jan Strzeżek zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym jeszcze raz tłumaczył powody swojej rezygnacji: “Dzisiaj złożyłem rezygnację z członkostwa w @Porozumienie__. Od samego początku byłem przeciwny współpracy z AgroUnią. Nie jestem w stanie utożsamiać się z takim projektem. Nie ma polityki za wszelką cenę. Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom z Porozumienia. Zrobiliśmy wiele dobrego razem i mam nadzieję, że w tym projekcie również będą skutecznymi ambasadorami poglądów, które zawsze były w DNA partii.”

Wypij napisał na Twitterze, że decyzja o odejściu z partii była “niełatwa” i kończy “ważny okres” w jego życiu. “W tym kontekście ograniczam współpracę ze środowiskiem, któremu wiele zawdzięczam i któremu pragnę w tej chwili gorąco podziękować” – zakończył swój wpis.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!