Wiadomości

Rozebrany mężczyzna wszedł na ołtarz w Tyńcu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeden z uczestników imprezy odbywającej się w ramach festiwalu muzyki rave i techno w Krakowie wszedł na ołtarz w klasztorze benedyktynów w Tyńcu – informuje portal dziennikpolski24. radny Radny Marek Sobieraj wysłał do Prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego interpelację w sprawie profanacji.

Impreza Egodrop Rave OA odbywała się 23 sierpnia pobliżu tynieckiego klasztoru, na terenie prywatnej posesji. „Jeden z uczestników wtargnąwszy do świątyni Opactwa, sprofanował jej ołtarz, tańcząc na nim rozebrany” – napisał w interpelacji radny Marek Sobieraj.

W klasztorze trwał w tym czasie koncert Krakowskiego Kwintetu Harfowego i organisty Dariusza Bąkowskiego-Koisa. Wtargnięcie intruza zmusiło muzyków do przerwania gry.

„Mnich, który zaraz zjawił się na miejscu, próbował wyprosić mężczyznę z kościoła, lecz kontakt z nim był utrudniony: mężczyzna wpadał w skrajne stany emocjonalne. Mnich wezwał policję – mówił w rozmowie z gazetą brat Grzegorz Hawryłeczko, rzecznik Opactwa Benedyktynów w Tyńcu. Ostatecznie, jak powiedział rzecznik opactwa, mężczyzna został odwieziony karetką na obserwację do szpitala.

Impreza Egodrop Rave OA odbywała się na terenie prywatnym. Radny Marek Sobieraj zaapelował do władz miasta, by zakazały organizowania podobnych imprez w tym miejscu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!