Wiadomości

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą, zatrzymano 16 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnych gier hazardowych. Podczas śledztwa zatrzymano 16 osób i przejęto 43 urządzenia służące do gier.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (KAS) wspólnie z Prokuraturą Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie wyjaśniają okoliczności, sposób działania i osoby należące do zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku obiektach na terenie woj. mazowieckiego i małopolskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2018 roku na terenie województw: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego organizując nielegalne gry na automatach.

Czynności w śledztwie prowadzone są od wielu miesięcy. W wyniku współpracy policjantów CBŚP i funkcjonariuszy KAS zabezpieczono na terenie Mazowsza i Małopolski 23 automaty klasyczne i 20 terminali komputerowych oraz pieniądze znajdujące się w urządzeniach. Na poczet grożących kar i grzywien zabezpieczono nieruchomości, ponad 300 tys. zł, 12 markowych zegarków oraz złote monety i sztabki złota. Łącznie ustalono i zabezpieczono majątek należący do podejrzanych w wysokości ponad 2 mln zł.

Podczas działań zatrzymano 16 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw karnych skarbowych. Na podstawie zebranego materiału procesowego sąd aresztował ośmioro zatrzymanych na okres 3 miesięcy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!