Polska Wiadomości

Osadzeni w zakładzie karnym w Wronkach znajdą zatrudnienie w Lasach Państwowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal rmf24.pl osadzeni w zakładzie karnym we Wronkach będą mieć nowe zajęcie. Znajdą zatrudnienie w Lasach Państwowych, a zarobione pieniądze pozwoli opłacić na przykład zobowiązania alimentacyjne.

15 września ubiegłego roku Służba Więzienna podpisała porozumienie z Lasami Państwowymi. Umowa umożliwia zatrudnienie przy pracach w lesie osadzonych w zakładach karnych i aresztach śledczych.

Każdy pobyt poza murami, a tym bardziej pobyt w lesie, w otoczeniu przyrody, to dla skazanych wyjątkowa okoliczność. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy mogli zrobić coś dobrego dla lasów – mówił wówczas Edward Siarka, wiceminister w resorcie klimatu i środowiska, cytowany przez Lasy Państwowe.

Na mocy zawartego porozumienia do pracy w lesie mają zostać skierowani między innymi więźniowie zakładu karnego z Wronek.

“Już od 1 marca tego roku osoby osadzone w zakładzie karnym będą mogły przystąpić do prac leśnych w Nadleśnictwie Pniewy pod nadzorem Służby Więziennej i Służby Leśnej. Wynagrodzenie za wykonaną pracę będzie mogło zostać przeznaczone np. na opłacenie zobowiązań alimentacyjnych, co jest istotne w kontekście społecznym oraz ważne w procesie resocjalizacji” – podało Nadleśnictwo Pniewy.

“Współpraca rozpocznie się w szkółce leśnej. Nowi pracownicy zajmą się wyjmowaniem sadzonek i ich pęczkowaniem, czyli przygotowywaniem kolejnego pokolenia drzew do wyjazdu do lasu oraz pielęgnacją młodych drzewek” – poinformowało nadleśnictwo.

Autor: Waldemar Stach

Źródło: rmf24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!