Wiadomości

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą trudniąca się przerzutem nielegalnych imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Straż Graniczna rozbiła kolejną zorganizowaną grupę przestępczą. Jej członkowie organizowali migrantom nielegalne przekroczenia granicy Polski oraz ułatwiali im pobyt na terenie Unii Europejskiej, w tym strefy Schengen. Grupę rozpracowali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrebennem pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Lublinie. Działania prowadzone były we współpracy z Europolem.

W latach 2013–18 proceder prowadzony był m.in. przy wykorzystaniu celowo zakładanych różnego rodzaju spółek. W skład rozpracowanej grupy przestępczej wchodzą obywatele Polski oraz cudzoziemcy pochodzący z Ukrainy, Rosji i Niemiec. Na chwilę obecną zgromadzono materiał, z którego wynika, że przestępcy na swojej działalności zarobili prawie 60 tys. euro. Grupa zalegalizowała na terytorium Unii Europejskiej oraz krajów Schengen pobyt dla co najmniej 550 cudzoziemców.

24 października br. na podstawie wydanych przez Prokuratora Prokuratury Regionalnej w Lublinie zarządzeń i postanowień na terenie Zamościa, Lublina oraz Portu Lotniczego Lublin Świdnik zatrzymano siedmiu członków zorganizowanej grupy przestępczej. W stosunku do podejrzanych prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie wydał postanowienia o zastosowaniu środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu prowadzenia jakiejkolwiek działalności związanej z organizowaniem przekraczania granic RP przez cudzoziemców.

Decyzją Sądu Rejonowego Lublin-Zachód lider grupy został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy.

/strazgraniczna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!