Wiadomości

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą organizującą przerzut nielegalnych migrantów /film/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze z Nadwiślańskiego Oddziału SG rozbili międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, która specjalizowała się w organizowaniu nielegalnej migracji cudzoziemcom z państw Zakaukazia. Zatrzymano 5 osób, w tym organizatorów nielegalnego procederu.

Śledztwo w sprawie nadzoruje Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie. Członków grupy zatrzymano na terenie Warszawy, Białegostoku i Terespola. To troje obywateli Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej, Azerka i Polak.

Zarzuca się im, że w ciągu kilku miesięcy, przerzucili z państw regionu Zakaukazia przez Polskę, a następnie do Europy Zachodniej co najmniej kilkudziesięciu cudzoziemców. Podczas przeszukania mieszkań podejrzanych, funkcjonariusze zabezpieczyli dyski, telefony, karty SIM, różnego rodzaju dokumenty zawierające informacje świadczące o przestępczej działalności grupy. Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz organizowania innym osobom nielegalnego przekraczania granicy państwowej.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego i na wniosek prokuratora wobec dwójki podejrzanych Rosjan sąd zastosował trzymiesięczne areszty. Wobec pozostałych – Azerki, Polaka i Rosjanina – wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania Polski oraz dodatkowo wobec jednego z zatrzymanych Rosjan poręczenie majątkowe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!