Wiadomości

Rozbita grupa przestępcza. Zatrzymanych 7 osób

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zabezpieczone mieszkanie i pojazdy oraz zatrzymanych 7 osób to efekt działań CBŚP, KAS, a także kamiennogórskich i jeleniogórskich policjantów. Działalność grupy polegała na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podejrzanym grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przy współudziale policjantów z komend powiatowych w Kamiennej Górze i Jeleniej Górze przeprowadzili realizację sprawy w wyniku której zatrzymano na terenie powiatu kamiennogórskiego łącznie 7 osób.

Zatrzymani działali w grupie przestępczej trudniącej się min. wprowadzaniem w obrót znacznej ilości środków odurzających. Zabezpieczono mienie o łącznej wartości blisko 240 tysięcy złotych w postaci mieszkania oraz dwóch pojazdów, nabytych w wyniku działalności przestępczej. W trakcie realizacji zatrzymano również osobę poszukiwaną, jak i zabezpieczono automaty do gier hazardowych w jednym z kasyn, mieszczących się na terenie Kamiennej Góry.

Osoby, które stanowiły trzon grupy przestępczej zostały tymczasowo aresztowana na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze na okres trzech miesięcy, z zarzutami wprowadzania w obrót znacznej ilości środków odurzających. Sprawa jest rozwojowa. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze.

Podejrzani za swoje czyny będą odpowiadali przed sądem, grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
KPP Kamienna Góra
tel. 600-228-846

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!