Wiadomości

Policja w amerykańskim Minneapolis zostanie zlikwidowana?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Większość członków Rady Miasta Minneapolis opowiada się za likwidacją policji i wprowadzeniem nowego systemu bezpieczeństwa publicznego. Przypomnijmy, że to tam właśnie 25 maja zginął George Floyd.

Jak już pisaliśmy, wczoraj reprezentujący Partię Demokratyczną burmistrz Minneapolis Jacob Frey pojawił się dziś na akcji Black Lives Matter, by wyrazić solidarność z jej uczestnikami. Zapytano go tam, czy zobowiąże się do likwidacji policji. Postulat ten uznał on za zbyt daleko idący, w związku z czym zmuszony był się ewakuować.

Burmistrz Minneapolis został „wyproszony” z manifestacji Black Lives Matter, bo nie poparł postulatu… likwidacji policji

Sprawa ma jednak ciąg dalszy. Oto okazuje się, że miejscowi radni zdecydowali się uznać żądania protestujących i spełnić ich postulat. Większość radnych zgodziła się, że policji w jej obecnym kształcie nie da się zreformować.

– Zobowiązaliśmy się do likwidacji policji w takiej formie, jaka jest obecnie i do odbudowania wspólnie ze społeczeństwem nowego modelu bezpieczeństwa publicznego, który byłby rzeczywiście skuteczny – powiedziała Lisa Bender, przewodnicząca Rady miasta Minneapolis, uzasadniają tę decyzję.

Tymczasem po śmierci Floyda w mieście zapanowała totalna anarchia…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!