Wiadomości

Rozbicie siatki rosyjskich szpiegów w Polsce. Jest komentarz NATO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jest komentarz NATO do sprawy rozbicia w Polsce siatki szpiegów działających w Polsce na rzecz Rosji.

W oświadczeniu przesłanym dziennikarce RMF FM w Brukseli służby prasowe przekazały zapewnienie o ścisłej współpracy służb sojuszniczych w ramach kontrwywiadu.

W oświadczeniu czytamy, że “niepokój związany z działaniami Rosji w Europie nasilił się od czasu pełnoskalowej inwazji Moskwy na Ukrainę”. Ponadto służby prasowe przekazały, że “wielu członków Sojuszu zaobserwowało w ostatnich miesiącach cyberataki, dezinformację, presję ekonomiczną i zastraszanie polityczne”. “Zauważyłyśmy również nielegalne działania rosyjskich szpiegów” – przyznają dyplomaci Sojuszu Północnoatlantyckiego.

NATO przypomina, że w “następstwie rosyjskiej wojny kraje europejskie wypędziły setki rosyjskich szpiegów, zadając tym samy poważny cios rosyjskiemu wywiadowi”. W oświadczeniu jest również zapewnienie, że “służby sojusznicze ściśle ze sobą współpracują, m.in. w ramach kontrwywiadu”. I przypomnienie, że “na szczycie NATO w Madrycie wszyscy członkowie Sojuszu zobowiązali się do przeciwstawiania się rosyjskim zagrożeniom z determinacją, stanowczością i solidarnością”.

Jak ujawnił RMF FM, zlikwidowana przez ABW grupa monitorowała transporty z pomocą wojskową dla Ukrainy i miała przygotowywać w Polsce akcje dywersyjne. Siatka agentów pracująca na zlecenie rosyjskiego wywiadu zamontowała co najmniej 50 urządzeń elektronicznych do szpiegowania.

Czytaj też:

ABW rozbiła siatkę rosyjskich szpiegów. Grupa działała na terenie województwa podkarpackiego

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!