Wiadomości

Róża Thun zawiedziona stanowiskiem Tuska w sprawie migrantów: “Donald, nie pojmuję!”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W kierunku Polski zmierza wielka fala migrantów, pierwsi już dotarli do białorusko-polskiej granicy, próbując ją sforsować. Powstrzymać ich stara się Straż Graniczna, wspierana przez Wojsko. Dla sporej części opozycji stało się to okazją do organizowania antypolskiej hucpy…

Ale rządy państw zachodnich, po doświadczeniach wyniesionych z kryzysu migracyjnego z roku 2015, nie chcą powtórki. Jednoznacznie wypowiedzieli się w tej sprawie przywódcy Niemiec i Francji. W ślad za tym za uszczelnieniem granic opowiedział się także Donald Tusk.

“Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo. Ochrona nie polega na antyhumanitarnej propagandzie, tylko sprawnym działaniu. Za czasów PiS polską granicę przekroczyło rekordowo dużo nielegalnych migrantów” – napisał nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Dla sporej części polityków Platformy Obywatelskiej stał się jasnym sygnałem, że należy zmienić retorykę. Inni jednak czują się zagubieni… Róża Thun, która jeszcze do niedawna była członkiem PO, wyraziła swoje zdumienie komentując słowa byłego premiera.

“Donald, czytam ten wpis, w kontekście sytuacji w Afganistanie i informacji docierających od NGOsów, które są dziś na naszej wschodniej granicy, i… nie pojmuję!” – napisała Thun.

/twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!