Wiadomości

Roty Marszu Niepodległości chcą postawić Trzaskowskiego przed sądem za wspieranie lewackich bojówek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stowarzyszenie Roty Marszu Niepodległości zbiera podpisy pod petycją do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry. Chodzi o wspieranie finansowe przez prezydenta Warszawy i kandydata PO na urząd głowy państwa, Rafała Trzaskowskiego działalności skrajnie lewackich organizacji.

– Kierujemy więc apel do Prokuratora Generalnego, aby wystąpił z wnioskiem o zbadanie działalności Rafała Trzaskowskiego. Warszawski ratusz przeznaczył 3,6 mln złotych na instytucję kultury szkolącą anarchistów z „taktyki miejskiej/ulicznej gimnastyki”- podkreślają autorzy petycji.

– „Własność prywatna to kradzież. Własność wspólna to bogactwo”, „Taktyki miejskie/uliczna gimnastyka, czyli techniki działania grupowego”, „My jesteśmy kryzysem (Kapitału)” – to nie historyczne zapiski ze szkoleń bolszewików. To opis zajęć jakie miały miejsce w ramach Społecznej Szkoły Antykapitalizmu organizowanej przez Biennale Warszawa- czytamy na stronie internetowej, gdzie znajduje się list otwarty.

– Pod bogatym opisem praktycznych zajęć kulturalnych z taktyki ulicznej możemy znaleźć zdjęcia wraz z nazwiskami osób które zapewne biorą udział w przygotowaniu materiałów na zajęcia. Część zdjęć napawa nas obawą na temat tego co było przedmiotem szkolenia- wskazują autorzy petycji do Prokuratora Generalnego. W tym kontekście wymieniani są ludzie powiązani z organizacjami lewackimi i komunistycznymi, także „antykapitaliści”, „squatersi”, „anarchiści” czy „komuniści”.

Zajęcia miały być prowadzone przez tzw. Kolektyw Szarańcza.

Zdaniem autorów petycji, „chodzi o wyszkolenie zorganizowanych bojówek do protestów i starć z policją, celem destabilizacji państwa”. Cytują także wypowiedź prof. Romualda Szeremietiewa

– Jak widać ratusz warszawski finansuje nie tylko LGBT, kuriozalną strefę relaksu na ciągu komunikacyjnym i nieszczęsne zdychające kozy. Powinny chyba tym zastanawiającym kształcącym przedsięwzięciem zainteresować się służby państwowe takie jak ABW i warto dokładnie skontrolować celowość wydawanych na to środków- mówił były wykładowca Akademii Sztuki Wojennej o tzw. „Społecznej Szkole Antykapitalizmu”.

Pełną treść listu otwartego znajdziesz pod tym adresem. Tutaj także możesz podpisać się pod petycją do Prokuratora Generalnego:
https://roty.pl/kampanie/trzaskowski-pod-sad/?fbclid=IwAR3k9UYKHsbP95Q1rtX0n17GBj3H8wIUEtRv9BZc5ndtp1lnMjVbdBJn9gM

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!