Kaczyński i Morawiecki
Polska Wiadomości

Roszady w rządzie. Kaczyński jedynym wicepremierem [NASZ KOMENTARZ]

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jarosław Kaczyński został formalnie zaprzysiężony na urząd wicepremiera. Stanowisko to jednocześnie stracili Piotr Gliński, Mariusz Błaszczak, Jacek Sasin i Henryk Kowalczyk. Zmiany mają związek z nadchodzącymi wyborami.

Roszady w rządzie nie są niczym nowym w tej kadencji sejmu. Tym razem jednak politycy PiS otwarcie mówią, że zmiany mają związek z kampanią wyborczą. Odwołanie czterech wicepremierów nie oznacza jednak, że odchodzą oni z rządu. Prezydent powołał ich bowiem na stanowiska ministra obrony narodowej (Mariusz Błaszczak), ministra kultury i dziedzictwa narodowego (Piotr Gliński), ministra członka Rady Ministrów (Henryk Kowalczyk) oraz ministra aktywów państwowych (Jacek Sasin). Podczas swojego przemówienia, Andrzej Duda zwrócił uwagę, że za kilka miesięcy czekają nas wybory. To oznacza, że ministrowie zaangażują się w kampanię i mogą nie mieć wystarczająco dużo czasu na wykonywanie wszystkich obowiązków. Prezydent stwierdził również, że Jarosław Kaczyński będzie osobą odpowiedzialną za pilnowanie bezpieczeństwa państwa oraz kontrolowanie zakupów dla armii.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że właśnie dla realizacji tego pan premier Jarosław Kaczyński, jako lider najważniejszego spośród rządzących ugrupowań – Prawa i Sprawiedliwości, jest osobą absolutnie predestynowaną do tego, aby właśnie te zadania jak najlepiej wykonać – podkreślił.

Źródło: wp.pl

NASZ KOMENTARZ: Upadek kultury politycznej w Polsce postępuje w sposób lawinowy. Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, żeby przedstawiciele najwyższych struktur władzy otwarcie przyznawali, iż dokonują zmian w swym gronie z uwagi na pomyślność kampanii wyborczej. Wątpliwe jest też, by Jarosław Kaczyński skutecznie prowadził sprawy obronności, które mu przydzielono. Niestety tak wygląda dojrzała dyzmokracja.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!