Wiadomości

Rosyjskie samoloty odparły udawany atak przy granicy z Polską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Myśliwce Su-27 rosyjskiej Floty Bałtyckiej przeprowadziły ćwiczenia odparcia ataku na obwód kaliningradzki, który graniczy z Polską.

Jak informuje w sobotę agencja RIA Novosti, piloci Su-27 lotnictwa morskiego Floty Bałtyckiej przeprowadzili szkolenie, podczas którego opracowali “elementy walki powietrznej z pozorowanym przeciwnikiem”.

Zgodnie z planem ćwiczeń, samolot pozorowanego wroga naruszył przestrzeń powietrzną Rosji i podjął próbę przeprowadzenia ataku rakietowo-bombowego na strategicznie ważne obiekty wojskowe w obwodzie kaliningradzkim, z którym Polska graniczy na północy.

Rosyjska marynarka wojenna podała w komunikacie dotyczącym przebiegu ćwiczeń, że po otrzymaniu sygnału o inwazji niezidentyfikowanych samolotów w rosyjską przestrzeń powietrzną, myśliwce Su-27 wykryły, zidentyfikowały i przechwyciły maszyny wroga, po czym “zniszczyły je” w pozorowanej bitwie powietrznej. Dodano, że loty odbyły się również w nocy.

Łącznie w szkoleniu wzięło udział ponad 10 załóg myśliwców. Jednocześnie rosyjscy piloci kontynuują całodobowy dyżur bojowy w celu ochrony nieba nad obwodem kaliningradzkim.

Zgodnie z oświadczeniem rosyjskiej marynarki, od początku roku lotnictwo morskie wykonało już dziesiątki lotów w celu identyfikacji i eskortowania różnych samolotów zagranicznych w rejonie odpowiedzialności Floty Bałtyckiej.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!