Wiadomości

Rosyjskie samoloty przeprowadziły operację powietrzną w kantonie Afrin

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjskie samoloty bojowe przeprowadziły operację powietrzną przeciwko wiosce İskan w kantonie Afrin, na obszarach kontrolowanych przez wojska tureckie i protureckich bojowników. Celem ataku była kwatera główna formacji Sham Legion. Baza wojsk tureckich znajduje się w odległości zaledwie ok. 200 – 250 metrów.

Od kilku tygodni lotnictwo rosyjskie przejawia w Syrii sporą aktywność, dotąd jednak koncentrowało się głównie na bombardowaniu prowincji Idlib, a w szczególności jego zachodniej części oraz regionu Dżabal al-Zawija, tym razem celem nalotu stał się kanton Afrin.

Przypomnijmy, że wczoraj Afrin został ostrzelany rakietami przez stacjonujące w regionie Tall Rifat oddziały YGG. Spotkało się ze zdecydowaną odpowiedzią wojsk tureckich, które przeprowadziło zmasowany ostrzał artyleryjski pozycji bojowników kurdyjskich w Tall Rifat.

W ostatnich dniach w miastach położonych na wschód od Eufratu Kurdowie zorganizowali liczne demonstracje, domagając się od wojsk rosyjskich ochrony w obliczu tureckich bombardowań…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!