Wiadomości

Jak Dulkiewicz nawróciła się na ideologię LGBT? “Przeszłam ewolucję”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na akceptację związków nieformalnych, jednopłciowych czy różnopłciowych nie byłam gotowa wtedy, gdy zostałam prezydentem. Ale dziś bardzo bym chciała udzielić takiego ślubu w Gdańsku – Aleksandra Dulkiewicz.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz udzieliła wywiadu tygodnikowi “Newsweek”, w którym stwierdziła, że “u czterdziestoparoletniej osoby mówienie o dojrzewaniu może nie być czymś naturalnym, ale to jest dojrzewanie w człowieczeństwie”.

Redaktor naczelny gazety Tomasz Lis zapytał ją o kwestie związane z postulatami wyznawców ideologii LGBT. Polityk przyznała, że sprawie tej dość niedawno zmieniła poglądy.

– Tu też przeszłam ewolucję. Na akceptację związków nieformalnych, jednopłciowych czy różnopłciowych nie byłam gotowa wtedy, gdy zostałam prezydentem – wyznała, dodając że dziś bardzo by chciała udzielić takiego ślubu w Gdańsku. – Wiadomo, że za tej władzy to się nie zmieni, ale jeśli tylko polskie prawo będzie dopuszczać taką możliwość… – wskazała.

Aleksandra Dulkiewicz zdradziła, że ogromny wpływ na jej stanowisko w tych sprawach odegrało m.in. spotkanie z członkiem zarządu kongresu niemieckich katolików świeckich, którego córka jest lesbijką. – Opowiadał mi, jak dużym wyzwaniem było zorganizowanie ślubu tej córki. Gdybyśmy my, chrześcijanie, z większą otwartością słuchali tego, co mówi papież Franciszek, być może też byśmy bardziej dostrzegali drugiego człowieka, a nie tylko przepisy i paragrafy – stwierdziła.

Prezydent Gdańska powiedziała ponadto, że podobnie prezentuje się u niej sprawa jeśli chodzi o poglądy ws. in vitro. Jak wyjaśniła, jeszcze jako radna do sprawy podchodziła z pewną rezerwą, dziś zaś jest wielką zwolenniczką tej metody.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!