Wiadomości

Rosyjskie natarcie w kierunku Sławiańska bez większych sukcesów /mapy/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To już 67. doba wojny rosyjsko-ukraińskiej. Jak wynika z komunikatu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, najpoważniejsza sytuacja jest na kierunku Sławiańska, w stronę którego Rosjanie nacierają zarówno od północy (kierunek izjumski), jak i od wschodu (kierunek limański).

Na kierunku słobożanskim Rosjanie przeprowadzają uderzenia lotnicze i ostrzał artyleryjski na Charków. Prowadzą oni działania ofensywne na kierunkach Izjum – Barwinkowe i Izjum – Sławiańsk. Zgrupowanie uderzeniowe nadal się wzmacnia. W niektóre rejony przeniesiono do 300 jednostek uzbrojenia i sprzętu wojskowego, a z czasowo okupowanych terytoriów obwodów donieckiego i ługańskiego przybyło około tysiąca zmobilizowanych wojskowych. Aby osłonić nacierające wojska z powietrza w czterech wyznaczonych obszarach, nieprzyjaciel rozmieścił dwa dywizjony rakiet przeciwlotniczych uzbrojone w systemy Buk-M2 i Tor-M.

Na kierunku limańskim Rosjanie posuwają się w kierunku miejscowości Krymki i Oleksandriwka.

 

Na kierunku popasnańskim Rosjanie prowadzą natarcie w kierunku na Nowotoszkiwskie – Orichowe, umacnaiając się na osiągniętych rubieżach. Aby uniemożliwić przeciwdziałanie ze strony wojsk ukraińskich, blokują je na wyznaczonych obszarach.

 

Na kierunku kurachowskim, przy wsparciu artylerii, wojska rosyjskie próbują przebić się przez obronę oddziałów ukraińskich w kierunku na Oleniwka – Nowomychajłowka.

 

 

Na kierunkach donieckim i tawrijskim zgrupowania wojsk rosyjskich prowadzą aktywne działania na całym odcinku linii kontaktu. Wróg próbuje przeprowadzać ataki lotnicze i artyleryjskie na pozycje wojsk ukraińskich.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!