Wiadomości

Rosyjski urzędnik, zatrzymany pod zarzutem zdrady państwa, miał przy sobie polski paszport

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rosyjski urzędnik, zatrzymany pod zarzutem zdrady państwa, miał przy sobie polski paszport – podała gazeta “Wzgliad” powołując się na osoby związane ze śledztwem. Wcześniej rosyjskie media poinformowały, że funkcjonariusze FSB zatrzymali doradcę szefa prezydenckiej administracji w okręgu uralskim Aleksandra Worobiowa.

Wcześniej rano rosyjskie media poinformowały, że funkcjonariusze FSB zatrzymali doradcę szefa prezydenckiej administracji w okręgu uralskim Aleksandra Worobiowa.

Federalna Służba Bezpieczeństwa nie podała szczegółów tej sprawy. Nie wiadomo, jaką działalność Aleksandra Worobiowa zakwalifikowano jako zdradę państwa.

Worobiow został aresztowany na dwa miesiące – dziś taką decyzję podjął sąd w dzielnicy Moskwy Lefortowo. W sali sądu znajdował się w masce. Posiedzenie sądu było zamknięte dla mediów.

Radio Echo Moskwy poinformowało, że mężczyzna był jednym z najbliższych współpracowników szefa kremlowskiej administracji w okręgu uralskim Nikołaja Cukanowa.

Wcześniej, jak podają media niektóre, Aleksandr Worobiow współpracował z Cukanowem w obwodzie kaliningradzkim, gdy ten był gubernatorem tego obwodu. Nikołaj Cukanow sprawował ten urząd w latach 2010-2016

Worobiowi grozi do 20 lat łagru.

W czerwcu moskiewski sąd skazał na 14 lat łagru obywatela Polski Mariana Radzajewskiego. Mężczyzna według rosyjskich organów ścigania miał próbować przemycić do Polski elementy systemu rakietowego S-300. Nie przyznawał się do winy.

Polskie służby konsularne w Moskwie nie skomentowały tej sprawy.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!