Europa Polska Wiadomości

Rosyjski rabin wzywa Polaków do zmierzenia się ze swoją antysemicką przeszłością…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl, rabin Aleksander Boroda – prezydent Federacji Gmin Żydowskich w Rosji oraz założyciel i dyrektor Muzeum Żydowskiego i Centrum Tolerancji – po raz kolejny pozwolił sobie na antypolskie wypowiedzi.

Jak donosi RIA Novosti, stwierdził on tym razem, że społeczność żydowska w Rosji uważa za niedopuszczalną gloryfikację przestępców na Ukrainie, w Polsce i krajach bałtyckich i zawsze jest gotowa sprzeciwić się takiej polityce. Podkreślił, iż Rosja wielokrotnie potępiała gloryfikację nazizmu w wielu krajach, a także zdecydowanie sprzeciwiała się przepisywaniu na nowo historii i wypaczaniu wyniku II wojny światowej.

– To, co dzieje się dzisiaj na Ukrainie, w Polsce i krajach bałtyckich odnośnie gloryfikacji zbrodniarzy, przemilczenia prawdy jest niedopuszczalne i zbrodnicze – stwierdził Boroda. – Zawsze zdecydowanie przeciwstawiamy się jakimkolwiek zabawom z faktami historycznymi, niechęci do uznania swojej winy w kolaboracji z faszyzmem.

Wcześniej rabin oświadczył, że niedopuszczalne jest wznoszenie pomników „agentowi Hitlera Banderze” i nazywanie ulic na Ukrainie jego nazwiskiem. Nie wyjaśnił jednak, na czym miałaby polegać wina w owej “gloryfikacji zbrodniarzy”.

Stara śpiewka…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!