Wiadomości

Posłowie podjęli decyzję ws. pieniędzy na Polonię i Polaków za granicą

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych została przyjęta poprawka ws. pieniędzy na Polonię i Polaków za granicą. Przygotowana przez PiS modyfikacja budżetu zakłada przeniesienie ponad 100 mln zł środków przeznaczonych na Polonię z gestii Senatu m.in. do KPRM, MRPiPS, MEN, MSZ, MKiDN.

Prawo i Sprawiedliwość przygotowało poprawkę do projektu budżetu na 2020 r., która zakłada przeniesienie ponad 100 mln zł środków przeznaczonych na Polonię i Polaków za granicą z gestii Senatu m.in. do KPRM, MRPiPS, MEN, MSZ, MKiDN. Poprawka została zgłoszona do Biura Analiz Sejmowych we wtorek, a w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji finansów publicznych została przyjęta.

– Robimy to po to, żeby Polonia nie była przedmiotem gier politycznych, tylko żeby mogła w sposób skoordynowany wspólnie z państwem polskim działać na rzecz Polski, żeby była ważnym partnerem. Po to wzrosły za naszych rządów tak bardzo wydatki na Polonię, Przypomnę, że z pięćdziesięciu kilku milionów do 130, a więc 110 w Senacie i prawie 20 mln przez MSZ, przez działania konsularne – powiedział sekretarz stanu w KPRM, pełnomocnik rządu do spraw Polonii i Polaków za granicą Jan Dziedziczak.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!